Încă un hop trecut cu bine de handbalistele lui Pașca: Gloria 2018 – Minaur Baia-Mare 22-19 (9-11)

Sala Polivalentă din Bistrița a găzduit încă un meci greu al bistrițencelor, un meci aflat într-o serie de patru destul de dificile pentru handbalistele conduse de Horațiu Pașca. După victoria de la Craiova, Gloria reușește să se impună acasă și în fața Minaurului.

Partida nu a fost deloc una ușoară pentru fetele echipate în roșu și negru, acestea fiind conduse aproape tot meciul de jucătoarele de la Baia Mare, excepție făcând minutele 17, când Gloria a avut avantaj 5:5, 44 când au reușit să treacă de băimărence la scorul de 16:15, precum și din minutul 51 și până la final, minut în care handbalistele noastre au preluat conducerea la scorul de 18:17. Scor final 22-19, la pauză 9-11.

Și de această dată publicul a fost imboldul fetelor, tribunele pline ale Sălii Polivalente, care devine din ce în ce mai neîncăpătoare, fiind alături de handbaliste.

Următoarele două partide dificile se vor disputa în compania elevelor lui Tadici, la Zalau, apoi din nou acasă cu CSM București.