Sport

Mulțumim, GLORIA 2018, pentru parcursul în Cupele Europene! Aici ne luăm „la revedere” de la Cupa EHF: Herning Ikast Handbold – Gloria 2018 Bistrița-Năsăud: 28 – 26 (12 - 15)

scris de Rian Farcasiu / 08.03.2020 18:00 / 1 comentariu / 118 vizualizari
Herning Ikast Handbold – Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, un meci al speranței, s-a disputat în arena Ikast din Danemarca fără spectatori, conform prevederilor Federației Europene de Handbal. Gloria avea de recuperat handicapul celor trei goluri avans ale danezelor din prima manșă disputată la Bistrița... citeste mai departe

Federatia Romana de Baschet anunta: Orice meci se va tine numai cu aviz de la Directia de Sanatate Publica

scris de Stiri de Bistrita / 08.03.2020 14:10 / 0 comentarii / 16 vizualizari
Federatia Romana de Baschet informeaza ca seful Departamentului pentru Situatii de Urgenta, dr. Raed Arafat, impreuna cu secretarul de stat al Ministerului Sanatatii, Horatiu Moldovan, au anuntat in cadrul unei conferinte de presa mai multe masuri care sunt luate incepand de duminica si pana... citeste mai departe

HANDBAL Minaur Baia-Mare – Gloria 2018: 30 – 27, un scor care spune totul! Fetele lui Pașca nu își mai găsesc locul în teren

scris de Rian Farcasiu / 04.03.2020 18:44 / 0 comentarii / 89 vizualizari
Miercuri, 4 martie, la Baia-Mare a avut loc partida dintre formația gazdă, Minaur, și Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, partidă din cadrul Ligii Florilor la handbal feminin, un meci care precede manșa retur din sferturile Cupei EHF.Prima repriză a fost una a oscilațiilor de ambele părți, în special în... citeste mai departe

Comisia de disciplină a FRH i-a suspendat pe arbitrii din meciul Gloriei 2018 cu Buzăul. Buzăul a rămas cu punctele, iar Gloria cu paguba...

scris de Rian Farcasiu / 04.03.2020 14:01 / 0 comentarii / 359 vizualizari
Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, în urma meciului de acasă cu SCM Gloria Buzău, partidă în care arbitrajul a fost unul defectuos și a dus la vicierea rezultatului final, a făcut un memoriu către Comisia de Disciplină a Federației Române de Handbal.În urma acestui memoriu, Comisia de... citeste mai departe

Extazul și agonia cu șnur de mărțișor: Gloria 2018 – Herning Ikast: 26 – 29 (13 - 10), în prima manșă a sferturilor Cupei EHF

scris de Rian Farcasiu / 01.03.2020 20:25 / 1 comentariu / 98 vizualizari
Tot ceea ce se întâmplă după ieșirea din grupele Cupei EHF la handbal feminin, în ceea ce o privește pe Gloria 2018, este un bonus, dar parcă ne-ar fi plăcut ca prima manșă din sferturi să se încheie la pauză...Partida de handbal dintre Gloria 2018 și Hening Ikast Handbold din Danemarca, privită... citeste mai departe

Gloria 2018, al treilea meci la cheremul arbitrilor! Horațiu Pașca: „Poate încurcăm, poate trebuie să ne mutăm în alt campionat” (VIDEO)

scris de Rian Farcasiu / 26.02.2020 20:59 / 1 comentariu / 259 vizualizari
Miercuri seara, în Sala Polivalentă din Bistrița, aproape o mie de oameni au asistat la un spectacol al rușinii sportive în care protagoniști au fost cei care au obligația de a respecta și de a impune un regulament: arbitrii!Claudiu Belean (Mureș) și Marcel Sas (Bihor), asistați de un observator... citeste mai departe

Înfrângere la Zalău. Gloria Bistrița pierde partida pe ”mâna oboselii” din repriza a doua: 25 la 23

scris de Alin Cordos / 22.02.2020 14:41 / 0 comentarii / 43 vizualizari
Cu o săptămână înainte de cel mai important meci al anului competițioanl, cel din sferturile  Cupei EHF în compania 𝗛𝗲𝗿𝗻𝗶𝗻𝗴-𝗜𝗸𝗮𝘀𝘁 𝗛𝗮𝗻𝗱𝗯𝗼𝗹𝗱, elevele lui Horațiu Pașca pierd la Zalău pe mâna lor și a obișnuitei căderi fizice din repriza secundă. Un meci jucat în două măsuri și în două abordări... citeste mai departe

Concursul memorial de schi alpin „Cupa Ticu Steff”– editia a II-a

scris de Rian Farcasiu / 20.02.2020 18:17 / 0 comentarii / 183 vizualizari
Sâmbătă, 16 februarie 2020, pe Pârtia COCOȘ din Bistrița a avut loc concursul de schi alpin Cupa Ticu Șteff ed II-a. Evenimentul a fost organizat de Asociațiile ”Ticu Șteff” ProSchi Alpin și Prouniversitaria Babeș Bolyai Bistrița și are obiectivul de a promova schiul alpin competițional dar și de a... citeste mai departe

Au fost mai bune, și vâlcencele, și arbitrii! Gloria 2018 – SCM Râmnicu Vâlcea: 21 – 27. Un joc pe care trebuie să-l uităm rapid (VIDEO - declarații după meci)

scris de Rian Farcasiu / 18.02.2020 20:08 / 0 comentarii / 110 vizualizari
Valoarea unei echipe ca SCM Râmnicu Vâlcea nu trebuie scoasă în evidență de arbitraj, fetele antrenate de Florentin Pera fiind în stare să câștige un meci pe propriile picioare, iar acest lucru s-a văzut destul de clar la Bistrița.Partida din optimile Cupei României la handbal feminin între Gloria... citeste mai departe

Herning-Ikast Håndbold - adversara Gloriei 2018 în sferturile Cupei EHF!

scris de Rian Farcasiu / 11.02.2020 12:17 / 0 comentarii / 161 vizualizari
Sediul Federației Europene de Handbal din Viena a găzduit tragerea la sorți a partidelor sferturilor de finală a Cupei EHF la handbal feminin. Gloria Bistrița a făcut parte din urna valorică 2, alături de celelate ocupante ale locurilor secunde din grupele de calificare: Kastamonu Belediyesi GSK,... citeste mai departe